Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi (CBİKO) koordinasyonunda, Bursa Uludağ Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi ve Mudanya Üniversitesi’nin katkılarıyla düzenlenecek Türkiye’nin en büyük kariyer fuarı “Marmara Kariyer Fuarı” 26-27 Şubat 2024 tarihlerinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde kapılarını açıyor.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda ilki 2019 yılında düzenlenen Kariyer Fuarları, üniversiteler, kamu-özel sektör kurumları ve meslek odalarının iş birliğinde; öğrencilerin iş hayatını tanımaları ve istihdam edilebilirliklerinin artırılması amacıyla “Yetenek Her Yerde” mottosuyla gerçekleşiyor. İş dünyası ile akademik camianın işbirliği içinde düzenlenen Marmara Kariyer Fuarı, genç yetenekleri ve iş dünyasını buluşturan önemli bir platform olacak. Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek fuar, Türkiye'nin önde gelen kurum ve kuruluşları ile üniversite öğrencilerini ve mezunlarını bir araya getirerek, istihdam ve staj konularında önemli bir destek sunacak.

15 Üniversitenin Paydaşlığında Düzenleniyor

Bursa Uludağ Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi ve Mudanya Üniversitesi’nin de aralarında bulunduğu toplamda 15 üniversitenin destek verdiği fuara yaklaşık 600 firma ve 100 bin öğrencinin katılması hedefleniyor.

Katılım Koşulları

Marmara Kariyer Fuarı’nda firmalar sponsor veya katılımcı olarak yer alabilecek. Firmalar, bronz sponsorluk için 25 bin lira, gümüş sponsorluk için 75 bin lira, altın sponsorluk için 150 bin lira, platin sponsorluk için 300 bin lira ödeyerek sponsor olabilecek. Fuarda sponsor firma/kurumlar Sunum, Başvuru ve Mülakat, Atölye (Workshop) & Örnek Olay (Case Study) etkinliklerini fuar öncesi bilgi vermek koşuluyla gerçekleştirebilecekler.

Detaylı bilgi için Bursa’daki firmaların Bursa Uludağ Üniversitesi Kariyer Uygulama ve Araştırma Merkezi’ne başvuruda bulunmaları gerekiyor.